Кам'янець-Подільський ліцей №5 Кам'янець-Подільської міської ради Хмельницької області

Організація дистанційного навчання в ліцеї №5

Наша школа приєдналася до хмарних сервісів Google Workspace (G Suite for Education). Завдяки цьому наш навчальний заклад безкоштовно отримав доступ до хмарних сервісів, які можна використовувати в навчальній діяльності як педагогами, так і учнями.

Це дає можливість створити інформаційно-навчальне середовище школи.

• безкоштовне користування хмарними сервісами Google Workspace (G Suite for Education);
  • створення корпоративної пошти;
  • організація дистанційного навчання за допомогою хмарних сервісів Google Workspace (G Suite for Education);
  • організація мережевої взаємодії між усіма учасниками навчального процесу, організація постійної взаємодії «учитель-учень»;
  • індивідуалізація процесу навчання, розширення меж самостійної діяльності школярів;
  • створення відкритої системи освіти, яка забезпечить кожному учню й вчителю власну траєкторію саморозвитку.

Google Workspace (G Suite for Education) - це набір безкоштовних програм Google, розроблених спеціально для шкіл. У пакет Google Workspace (G Suite for Education) входять 14 основних та 51 додаткових сервісів Google, серед яких Gmail, Google Диск, Google Клас, Google Meet (засіб для відеоконференцій), Google Календар, Google Документи, Google Таблиці, Google Презентації, Google Sites, а також цифрова інтерактивна дошка Jamboard.

Як приєднатися вчителям та учням

У G Suite for Education передбачені корпоративні функції: спеціальні адреси електронної пошти в домені навчального закладу (@school5kp.org.ua). Для доступу до навчального середовища школи вчителі (через адмістрацію) та учні (через класних керівників) повинні отримати облікові записи - адреси електронної пошти (user.name@school5kp.org.ua).ua та паролі доступу до них. Після входу користувач має можливість змінити пароль на свій власний (дотримуючись вимог безпеки паролів), додати фото облікового запису.

Перші кроки в шкільному домені

Перше ж питання, яке може виникнути у непідготовлених користувачів системи дистанційного супроводу навчання: "Що таке домен? Де нам пропонують зареєструватися?"

Насправді, тут нічого немає складного.

Під доменом (в комп'ютерному сенсі цього слова) розуміють частину простору мережі Інтернет, що має своє ім'я і централізовано обслуговується. Іншими словами кажучи, для школи, у якій Ви працюєте, виділене окреме місце на безкраїх просторах Інтернету і хтось з працівників школи призначений відповідальним за те, що у цьому просторі відбувається. Такий працівник в термінах Google Apps for Education називається суперадміністратором (їх може бути й декілька) і саме він організовує усю роботу учителів, учнів і батьків у цій системі.

Докладніше про поняття домену можна прочитати тут.

G Suite for Education

Отже, шкільні суперадміністратори уже подбали про те, щоб у домені школи з'явився Ваш обліковий запис і видали Вам Ваші облікові дані, а саме:

• адреса електронної пошти (на вигляд таке: якісьбукви@якісьбукви);

• одноразовий пароль для авторизації (виглядає так: ЯКісЬБуКВи)

Усе, що Вам потрібно зробити - це увійти в систему, використовуючи надану інформацію.

Для авторизації в системі виконуємо такі дії:

1) Переходимо за посиланням https://www.google.com.ua/

2) У правому верхньому куті знаходимо кнопку "Увійти":

Точка входу в сервіси Google

3) Вводимо свої облікові дані:

G Suite for Education
У цьому полі потрібно ввести свою електронну адресу
А у цьому - виданий Вам одноразовий пароль

Якщо Ви бажаєте, щоб браузер, яким Ви користуєтесь, пам'ятав Ваші облікові дані - встановіть прапорець на "Залишатися в системі". У цьому випадку наступного разу Вам потрібно буде ввести тільки свій пароль.

Якщо після натискання на кнопку "Увійти" Ви побачите таке:

G Suite for Education

...то це означає, що на Вашому комп'ютері хтось інший уже входив у сервіси Google і залишив у браузері свої "сліди". У цьому випадку потрібно натиснути на "вибрати інший обліковий запис" і вводити свої дані у вікні, що відкрилося.

Після того, як Google прийняв Ваш пароль - Ви в системі. Залишилися формальності.

4) Ознайомлюємося з умовами використання сервісів Google Apps і приймаємо їх:

G Suite for Education

5) Змінюємо виданий пароль на свій, який Ви легко запам'ятаєте.

G Suite for Education

На цьому процедуру авторизації завершено.

Для виходу з системи натисніть на кружечку в правому верхньому куті, а потім на кнопці "Вийти"

Налаштування облікового запису

Після авторизації в системі можна здійснити налаштування облікового запису (аккаунта) під свої потреби та бажання.

Для цього виконуємо такі дії:

1) Переходимо за посиланням https://mail.google.com/

2) У правому верхньому куті знаходимо аватар з логотипом ліцею №5 та клацаємо по ньому:

G Suite for Education

3) Знаходимо кнопку "Ваш обліковий запис Google" і натискаємо на неї:

G Suite for Education

Потрапляємо в налаштування облікового запису (аккаунта).

G Suite for Education

В налаштуваннях можна скорегувати особисті данні (додати аватар, дату народження та ін.).

PS: Прізвище та ім’я самостійно змінити не можливо! Якщо є помилка у вашому ПІБ – зверніться до класного керівника, який в свою чергу зверниться до суперадміністратора ситеми, який відредагує дані.