Четвер – день взаєморозуміння

Закінчився ще один день Тижня толерантності у СЗОШ №5. Четвер – день взаєморозуміння. Колір дня – синій. Правило дня: в одязі мати елемент синього кольору. Протягом дня поводитися ввічливо, підтримувати слабших, допомагати молодшим. Сьогодні активісти учнівського самоврядування провели інтерв’ю на найкраще визначення «Толерантність – це…», акцію «Комплімент кожному». Найбільше учнів 5-11 класів зацікавив паркан відвертості «Я хочу сказати…». Учні нашої школи пропонують усім прочитати притчу про толерантність і зробити висновки для себе. Жив собі хлопець із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок із цвяхами і сказав по одному забивати у паркан щоразу, коли хлопець втратить терпець і посвариться з кимось. Першого дня хлопець забив 37 цвяхів. Згодом він навчився себе опановувати, і кількість забитих цвяхів щодня зменшувалася. Хлопець зрозумів, що легше навчитися стримувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько наказав синові витягти з паркана по цвяху у ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минали дні, і згодом син міг сказати батькові, що в паркані не залишилося жодного цвяха. Батько підвів сина до огорожі та сказав: «Ти добре поводишся, синку, але подивися, скільки дірок залишилося… Огорожа вже ніколи не буде такою, як колись…»

Коли ви з кимось сваритеся і кажете йому щось неприємне, ви залишаєте в іншій людині такі рани, як ці діри. І рани зостаються, попри те, скільки разів потім ви просите вибачення. Словесні рани заподіюють такий самий біль, як фізичні. Тож, не забиваймо цвяхів ворожості, нерозуміння і жорстокості в душі людей. Будьмо толерантними, а, отже, розуміймо одне одного.