Гра-випробування проводиться з метою пропаганди здорового, активного способу життя, оцінки можливостей дітей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, повсякденному житті, а також пропаганди і популяризації основ безпеки життя, поширення знань про діяльність Червоного Хреста підготовка до допомоги під час катастроф і подолання їх наслідків виявлення кращих і найсильніших команд .

ГВ передбачає проходження етапів на дистанціях, які складаються з природних та штучних перешкод, виконання практичних та технічних завдань.

Завдання ГВ : за допомогою різних ігрових, життєвих ситуацій сприяти формуванню комплексу навичок та вмінь діяти індивідуально та колективно в різних екстремальних ситуаціях, виховувати працелюбність, чесність, відвагу, дисциплінованість, вдосконалювати фізичний розвиток дитини, здатність її приходити на допомогу.

ГВ має на меті встановлення тісних дружніх стосунків між дітьми.

ГВ проводиться щорічно в кінці навчального року. Для проведення ГВ створюється штаб до складу якого входять педпрацівники СЗОШ №5, представники батьківського і учнівського самоврядування школи, викладачі СЮТур, представники МНС, МТЧХ, ДАІ.

Участь у ГВ беруть команди з 5 по 8 клас у складі не менше 20 дітей та 5 представників від батьків.
Команди прибувають на місце проведення ГВ на 9 год та облаштовують місце дислокації. О 10 год команди шикуються на головній галявині для відкриття ГВ. Капітани команд рапортують Начальнику штабу про готовність до змагань та кількісний склад команди класу. Кожна команда отримує від голови журі маршрутний лист, де вказано порядок і час участі в конкурсах. Після цього Начальник штабу бере дозвіл на початок ГВ у директора школи. Директор школи відкриває змагання. Вноситься прапор школи та звучить гімн школи. Учасників ГВ вітають почесні гості. Завершується шикування проведенням конкурсу стройової пісні.

Програма ГВ включає такі етапи:

1. Конкурсна програма.
2. Командна смуга перешкод (туристична естафета).
3. Теоретична вікторина з питань ОБЖ та міжнародного гуманітарного права.
4. Вирішення пожежно-тактичного завдання з елементами гасіння та рятування людей.
5. Випробування на знання правил дорожнього руху, вело естафета.