Пазли (puzzle - (англ.) - головоломка) були винайдені в Англії в 1761 році.

1761 році лондонський торговець географічними картами Джон Спілсбері придумав нову навчальну методику, нині відому практично всьому світові. Він став наклеювати географічні карти на дерев'яну основу і розрізати отриманий сендвіч на шматки різної форми. Кожний такий фрагмент містив небагато географічної інформації, і збираючи елемент за елементом потрібні частини, учень вивчав географію. Новинка була популярна, недивлячись на високу ціну, однак протягом десятиліть пазли використовувались тільки для географічних карт.

Подальшу модернізацію пазлів провели винахідливі американці. В кінці 20-х років минулого століття в Америці винайшли пазли із картону. Це дозволило значно знизити їх ціну і, як наслідок, призвело до широкої популярності у всьому світі. В Америці ж у часи "Сухого Закону" пазли стали надзвичайно популярні. Доходило до того, що у великих містах влаштовувались змагання по збиранню пазлів.  Така історія виникнення пазлів - забави, цікавої не тільки дітям, але і багатьом дорослим.

Чому ж ми для своєї методичної сторінки обрали цю назву? Погодьтеся, що образ сучасного учителя – це теж своєрідний пазл тих умінь і навичок, якими ми повинні володіти. Адже, крім педагогічних умінь та знань з певної галузі науки,  учитель має бути режисером, психологом, медиком, науковцем, менеджером тощо. Сподіваємось, що матеріал, який ми розмістили на сторінці, стане для інших педагогів ще одним поштовхом до професійної  досконалості.