Типові положення
 користування шкільним інформаційно-ресурсним медіацентром «Інфоцентр»

1. Загальні положення.

1.1 Типові правила користування інформаційно-ресурсним медіа центром школи розроблені відповідно до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" зі змінами і доповненнями, затвердженими Верховною Радою України 16.03.2000 р., "Типових правил користування бібліотеками в Україні", затверджених наказом Міністерства культури і мистецтва України від 25.05.2001 р. № 319 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.06.2001 р. за № 538/5729, "Положень про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу", затверджених наказом Міністерства освіти України від 4.05.1999 р. №139.

2. Порядок користування інформаційно-ресурсним медіацентром.

2.1 Учні школи записуються до бібліотеки в груповому (класи) або індивідуальному порядку за списками, співробітники та викладачі за паспортами.

2.2 На кожного користувача заповнюється читацький формуляр як документ, що підтверджує факт і дату видачі читачеві документів з фонду бібліотеки та їх повернення.

2.3 Під час запису до бібліотеки читачі повинні ознайомитися з Правилами користування нею і підтвердити зобов'язання про їх виконання своїм підписом у читацькому формулярі (крім учнів 1-4 класів).

3. Порядок користування абонементом та читальним залом.

3.1 Термін користування книгами, які видаються на абонемент, не більше 30 днів. Кількість примірників, які видаються на абонемент, не більше 5.

3.2 Навчальна методична література видається читачам на час навчання відповідно до програм з обов'язковою перереєстрацією наприкінці року.

3.3 У разі необхідності термін використання книг може бути продовжений, якщо на видання немає попиту з боку інших читачів, або скорочений, якщо видання користується попитом.

3.4 Періодичні видання видаються батькам, учням, вчителям-предметникам лише в читальному залі під заставу.

3.5 Кількість книг, які видаються в читальному залі не обмежується. Бібліотекарем визначаються книги, які видаються лише в читальному залі.

4. Права, обов'язки та відповідальність читачів.

Користувач має право:

4.1 Безкоштовно користуватись бібіліотечно-інформаційними послугами.

4.2 Одержувати повну інформацію про склад фонду бібліотеки та порядок доступу до неї.

4.3 Отримувати у тимчасове користування необхідну кількість книг з фонду бібліотеки.

4.4 Отримувати бібліотечно-бібліографічні знання, навички та вміння самостійного користування бібліотекою.

4.5 Брати участь у заходах, що їх проводить бібліотека.

4.6 Обиратися до бібліотечної ради, надавати практичну допомогу бібліотеці.

4.7 Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про нього та переліку документів, якими він користується.

4.8 Подавати адміністрації школи зауваження, пропозиції щодо роботи бібліотеки.

Користувач зобов'язаний:

4.9 Дотримуватися Правил користування бібліотекою.

4.10 У разі запису до бібліотеки треба надати необхідні відомості про себе для заповнення читацького формуляру.

4.11 Дбайливо ставитися до книг, отриманих з фондів бібліотеки: не псувати, не робити позначок, не підкреслювати, не виривати й не загинати сторінки,

4.12 Повертати книги не пізніше встановленого терміну.

4.13 Не виносити з приміщення бібліотеки книги, які не зафіксовані в читацькому формулярі.

4.14 У разі вибуття зі школи повернути до бібліотеки книги.

4.15 Уразі втрати або пошкодження книги, читач повинен замінити її аналогічною чи книгою, яка визнана рівноцінною, або відшкодувати її     ринкову     вартість. Розмір відшкодування     визначається бібліотекарем (п.3.5 в редакції наказу Міністерства культури № 319 (г 0538 - 01) від 25.05.2001 р.).

4.16 Користувач, який порушує правила користування бібліотекою позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою.

4.17 Документи, одержані у бібліотеці, користувач повинен повернути у встановлений термін. В разу порушення терміну - сплачується пеня за кожний прострочений день. Розмір пені визначається бібліотекарем.

5. Права і обов'язки бібліотеки.

Бібліотека зобов'язана:

5.1 Організовувати, раціонально розміщувати та вести облік бібліотечних фондів.

5.2 Систематично аналізувати використання бібліотечного фонду.

5.3 Пропагувати книгу і читання засобами бібліотечної роботи, сприяти підвищенню культури читання.

5.4 Складати і готувати списки літератури на допомогу навчально-виховній роботі. Виконувати довідку та інформаційну роботу шляхом масового, групового та індивідуального інформування.

5.5. Формувати систему бібліотечно-бібліографічної освіти учнів та педколективу.

5.6. Систематично слідкувати за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих книг.

5.7. Забезпечувати користувачів необхідними документами під час канікул та для підготовки до вступних іспитів.

5.8 Проводити на початку навчального року перереєстрацію читачів.

5.9 Організовувати ремонт видань та палітурні роботи.

5.10 Створювати та підтримувати комфортні умови для роботи читачів.

5.11 Забезпечувати режим роботи бібліотеки згідно з вимогами школи.

Бібліотека має право:

5.12 Визначати зміст та форми своєї роботи.

513 Знайомитися з планами навчально-виховної роботи школи.

5.14 Ставити до відома адміністрацію школи про порушення читачами основних вимог до користування книгами.

5.15 Проводити раз на місяць санітарний день.