Образ гетьмана Остапа Гоголя на тлі історії та в мистецтві

Учениця 9А класу Кам’янець-Подільського ліцею № 5, вихованка гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання Макарчук Катерина взяла участь у Всеукраїнськой експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». В напрямі експедиції «Козацькому роду нема переводу» дослідила діяльність подолянина гетьмана Остапа Гоголя, якого вважають пращуром відомого письменника М. Гоголя.

Дослідниця висвітила його життєвий шлях та діяльність з урахуванням сукупності внутрішніх чинників на історичному тлі складних геополітичних реалій, у яких опинилася Українська держава після смерті Б. Хмельницького в добу Руїни.

На початку 1654р. Остап Гоголь полковник Подільського полку виконував найважливіші доручення гетьмана Б.Хмельницького. Після смерті останнього підтримував гетьманів І.Виговського й Ю.Хмельницького, однак не підписав Гадяцький договір 1658 року та Переяславські статті 1659 року. Був з 1675 р. наказним гетьманом над козацтвом Правобережної України. Лавіруючи між внутрішньою та зовнішньою політиками гетьманських урядів України, які спирались на підтримку то Польщі, то Османської імперії, то Московії, які ділили Україну між собою, Остапу Гоголю вдалося втриматись на високому шабелі влади в козацькій Україні. Нам важко судити чи зважено він діяв в той, чи іншій політичний ситуації. Незаперечним залишається той факт, що вся діяльність Остапа Гоголя, як політичного і військового діяча України XVII ст., мала незаперечне позитивне значення для формування та розвитку української державності.

Керівники дослідження:

Недря Тетяна Володимирівна, керівник туристсько-краєзнавчого гуртка, культ організатор Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об'єднання Воронюк Людмила Алімівна, вчитель історії Кам’янець-Подільського ліцею№5, спеціаліст вищої категорії, «Учитель-методист».

den prapora1
den prapora2